ceruzka1.jpg
film

 

A je to / Pat a Mat

Pat a Mat je český animovaný seriál o dvoch nezručných majstroch, Patovi a Matovi. Bol vytvorený Ľubomírom Benešom a Vladimírom Jiránkom. V seriáli vystupujú dve postavy, ktoré sa vždy snažia vyriešiť nejaký problém. Používajú pri tom zvyčajne nevhodné nástroje, čo vedie k ešte väčším problémom. Nakoniec ale dvojica problém vyrieši, hoci tým najneefektívnejším spôsobom. Humor využitý v príbehoch nie je samoúčelný, ale je aj návodom k optimistickému prístupu k životu. Pat s Matom sa síce dostávajú do ťažkých situácií, ale nikdy sa nevzdávajú, kým problém nejakým nápaditým spôsobom nevyriešia.

Pozrite si:

 

A je to - Záhradka

A je to - ZáhradkaKaždý správny kutil má svoju záhradku. Pat a Mat nemôžu byť výnimkou. Vaše dieťa isto zaujme rozprávka o tom, ako budú naši výmyselníci skrášľovať svoju záhradku.

 

Čítať ďalej...

A je to - Výlet

A je to - VýletS pokazeným autom sa Pat a Mat ďaleko na výlet nedostanú. Preto si naši výmyselníci musia vymyslieť náhradný plán. Pozrite si s deťmi ďalšie dobrodružstvo dvoch kamarátov.

 

Čítať ďalej...

A je to - Voda

A je to - VodaPat a Mat opäť majstrujú vo svojej záhradke. Stretli sa však s nečakaným problémom s vodou. Pozrite si s deťmi, čo sa vlastne stalo.

 

Čítať ďalej...

A je to - Vinári

A je to - VináriAko si dokážu Pat a Mat poradiť so zberom hrozna? Rozprávka o tom, ako sa dá táto práca zjednodušiť (alebo skomplikovať) vaše deti nielen pobaví, ale aj poučí.

 

Čítať ďalej...

A je to - Veľkonočné vajíčko

A je to - Veľkonočné vajíčkoBlíži sa Veľká noc a Pat s Matom sa rozhodnú vyrobiť si vlastné veľkonočné vajíčko. Rozprávka o tom, ako treba pri tom postupovať, sa Vašim deťom určite bude páčiť.

 

Čítať ďalej...

A je to - Veľké prádlo

A je to - Veľké prádloAko to vyzerá u Pata a Mata, keď je pokazená práčka? Chvíľu to síce potrvá, ale aj tento raz si naši výmyselníci poradia. Poďte sa s nami pozrieť ako.

 

Čítať ďalej...

A je to - Tapety

A je to - TapetaPat sa chystá tapetovať. Tak ako vždy, aj teraz sa s Matom pekne potrápia. Nakoniec to ale stálo za to! Vaše dieťa isto pobaví táto príhoda našich výmyselníkov.

 

Čítať ďalej...

A je to - Štíhla línia

A je to - LíniaPrejedať sa nie je zdravé. A vedia to aj Pat a Mat. Pozrite si s Vašimi deťmi rozprávku o tom, ako chceli mať dvaja kamaráti štíhli líniu a či sa im to podarilo.

 

Čítať ďalej...

A je to - Puzzle

A je to - PuzzleTentoraz sa Pat s Matom rozhodli poskladať puzzle – priamo na stene. Dá sa to? Presvedčte sa spolu s nami, že to naši kutilovia dokážu a predvedú aj mnoho ďalších zábavných kúskov.

 

Čítať ďalej...

A je to - Krížovka

A je to - KrížovkaPat si chce skrátiť žehlenie lúštením krížovky. Ako iste tušíte, dopadne to neslávne. Pozrite si s deťmi ďalšiu rozprávku o dvoch nerozlučných kamarátoch.

 

Čítať ďalej...

A je to - Korčule

A je to - KorčulePat a Mat sa chystajú na veľké jarné upratovanie. Deti aj Vás určite prekvapí, čo im tieto plány prekazilo.

 

Čítať ďalej...

Pin It

Najnovšie detské rozprávky

Omaľovánky sú aj na Facebooku

Partnerské stránky

Dávame Vám do pozornosti tieto zaujímavé webové stránky:

www.nasedeticky.sk
Kreatívne aktivity pre deti.
www.lietanie.eu
Lacné letenky do Európy a celého sveta.
www.pietromedia.sk
Pietro Media, tvorba a správa web stránok
www.psychoweb.sk
Máte problém a potrebujete radu psychológa?
www.milanlahucky.sk
Profesionálny fotograf.

Chcete byť aj vy našim partnerom? Napíšte nám.

 

Odoberať novinky

Ak máte záujem dostávať najnovšie informácie o novinkách na našej stránke, prosím, prihláste sa k odberu newslettra.

Čo nájdete na Omaľovankách

Detské omaľovánky na vytlačenie zadarmo.

Aktuálne sú k dispozícii obľúbené Veľkonočné omaľovánky: veľkonočný zajac, vajce, kôš, kuriatko.

Online omaľovánky, ktoré môžete vyfarbiť priamo prehliadači.

Aktivity pre najmenšie deti, škôlkarov aj malých školákov.

Pracovné listy do školy pre školákov.

Online hry pre deti.

Články pre rodičov venované výchove detí.

A mnoho iných zaujímavých inšpirácií a nápadov, ktoré spríjemnia čas, ktorý trávite spoločne s deťmi.

Tip: Veľkonočné riekanky a vinšovačky