ceruzka1.jpg
film

 

Maťko a Kubko

Rozprávkovú knihu Marianny Grznárovej Maťko a Kubko poznajú tri čitateľské generácie. Dočkala sa desiatich vydaní, slávny je aj večerníček s týmito rozprávkami, ktorý výtvarne a režijne stvárnil Ladislav Čapek. Dnes Vám túto nezabudnuteľnú rozprávku prinášame v podobe online rozprávky pre deti. Príjemnú zábavu.

Pozrite si rozprávku:

 

Ako sa Maťkoa Kubko s medveďom skamarátili

Ako sa Maťkoa Kubko s medveďom skamarátiliS medveďmi v lese nie sú žarty, to určite viete. No valasi ako Maťko a Kubko si s nimi vedia ľahko poradiť a v dnešnej rozprávke sa dokonca s jedným medveďom aj skamarátia. Ak Vás zaujal tento príbeh, určite si ho pozrite spolu s deťmi ako online rozprávku.

 

Čítať ďalej...

Ako sa Maťko s Kubkom slaniny do popuku najedli

Ako sa Maťko s Kubkom slaniny do popuku najedliValachom veľa ku šťastiu nechýba – napríklad taký dobrý výdatný obed. S jedlom to však netreba preháňať a svoje o tom vedia už aj Maťko a Kubko. Pozrite si spolu s nami online rozprávku pre deti s názvom Ako sa Kubko s Maťkom do popuku slaniny najedli.

 

Čítať ďalej...

Ako Maťkovi a Kubkovi do koliby udrel hrom

Ako Maťkovi a Kubkovi do koliby udrel hromJe leto a ako to už v lete býva, sčista jasna prišla prihrmela búrka. Maťka a Kubka trochu aj vystrašila, a to ešte netušili, koľko škody im narobí. Ak ste aj Vy zvedaví, čo sa stane, pozrite si spolu s deťmi online rozprávku o tom, ako im do koliby udrel hrom.

 

Čítať ďalej...

Ako Kubko s Maťkom vlkovi kožuch vyprášili

Ako Kubko s Maťkom vlkovi kožuch vyprášiliZálusk na salaš si robí aj vlk a všemožne sa snaží prekabátiť valachov aj psa, len aby sa dostal ku ovečkám. Prekazia Maťko s Kubkom vlkove smelé plány? Zachránia svoje ovce? Pozrite si s Vašim dieťaťom známu slovenskú rozprávku online.

 

Čítať ďalej...

Ako Kubko s Maťkom vatru preskakovali

Ako Kubko s Maťkom vatru preskakovaliValasi okrem pasenia oviec musia vedieť aj vatru preskakovať. A dobre to vie aj Maťko s Kubkom. Dnes preto budú trénovať preskok cez vatru. Ako im to pôjde? Pozrite si, deti, spolu s nami online rozprávku o Maťkovi a Kubkovi.

 

Čítať ďalej...

Ako Kubko s Maťkom učili kukučku kukať

Ako Kubko s Maťkom učili kukučku kukaťTentokrát si Maťko s Kubkom stanovia veru nezvyčajnú úlohu – naučiť kukať kukučku. Podarí sa im to? A Prečo sa snažia učiť kukučku kukať? Pozrite si spolu s deťmi online rozprávku zo série Maťko a Kubko alebo Ako valasi ovce pásli.

 

Čítať ďalej...

Ako Kubko s Maťkom našli poklad na Jána

Ako Kubko s Maťkom našli poklad na JánaMaťko a Kubko ani netušia, aký výnimočný deň ich dnes čaká. Nájdu totiž neobyčajný poklad, ktorý sa im zjavil na Jána. Neváhajte, a pozrite si s Vašim dieťaťom tradičnú slovenskú rozprávku zo série Maťko a Kubko online.

 

Čítať ďalej...

Ako Kubko a Maťko hrali na fujare

Ako Kubko a Maťko hrali na fujareKubko si vyhráva na píšťalke, keď tu zrazu dostane nápad – Áno, mať takú fujaru, to by bolo niečo. Maťko s Kubkom preto neváhajú a jednu si hneď aj vyrobia. Podarí sa im to? Poďte sa s nami pozrieť na slovenských valachov v online rozprávke pre deti.

 

Čítať ďalej...

Pin It

Najnovšie detské rozprávky

Omaľovánky sú aj na Facebooku

Partnerské stránky

Dávame Vám do pozornosti tieto zaujímavé webové stránky:

www.nasedeticky.sk
Kreatívne aktivity pre deti.
www.lietanie.eu
Lacné letenky do Európy a celého sveta.
www.pietromedia.sk
Pietro Media, tvorba a správa web stránok
www.psychoweb.sk
Máte problém a potrebujete radu psychológa?
www.milanlahucky.sk
Profesionálny fotograf.

Chcete byť aj vy našim partnerom? Napíšte nám.

 

Odoberať novinky

Ak máte záujem dostávať najnovšie informácie o novinkách na našej stránke, prosím, prihláste sa k odberu newslettra.

Čo nájdete na Omaľovankách

Detské omaľovánky na vytlačenie zadarmo.

Aktuálne sú k dispozícii obľúbené Veľkonočné omaľovánky: veľkonočný zajac, vajce, kôš, kuriatko.

Online omaľovánky, ktoré môžete vyfarbiť priamo prehliadači.

Aktivity pre najmenšie deti, škôlkarov aj malých školákov.

Pracovné listy do školy pre školákov.

Online hry pre deti.

Články pre rodičov venované výchove detí.

A mnoho iných zaujímavých inšpirácií a nápadov, ktoré spríjemnia čas, ktorý trávite spoločne s deťmi.

Tip: Veľkonočné riekanky a vinšovačky