ceruzka1.jpg

Pingu

Pingu je rozprávková postavička vymodelovaná z plastelíny. Námet bol vytvorený Otmar Gutmannom. Príbeh je o rodine človeku-podobných tučniakov z Južného Pólu. Hlavným hrdinom je Pingu, syn z tučniackej rodinky, ktorý často zažíva dobrodružstvá so svojou sestrou Pingou a najlepším kamarátom tuleňom Robbym. Rozprávka vznikla v roku 1986 a odvtedy sa pôvodné 4 série rozrástli o ďalšie dve. Na Omaľovánkach Vám ponúkame malú ukážku z tejto rozprávky, veríme, že si Pingu svojím šarmom a zmyslom pre humor získa aj Vás.

Pozrite si:

 

Pingu - Tenis

Pingu - TenisIba málokto vie, že na Južnom Póle sa dá zahrať aj tenis. Možno to vyzerá trochu nezvyčajne, dôležité však je to, že to tučniakovi Pingu a jeho kamarátovi tuleňovi Robbymu prinesie veľa zábavy a radosti. Nebudem však veľa prezrádzať, pozrite si príbeh na dnešný deň v našej online rozprávke.

 

Čítať ďalej...

Pingu - Sen

Pingu - SenVedeli ste o tom, že aj tučniaci v noci snívajú? Dôkazom je malý Pingu, ktorému sa sníva nezvyčajný sen. O čom sa mu snívalo? Ak aj Vás zaujímajú sny tučniakov, pozrite si spolu s deťmi ďalšiu so série rozprávok o tučniačikovi Pingu a o jeho kamarátoch.

 

Čítať ďalej...

Pingu - Opatrovateľ

Pingu - OpatrovateľTentokrát sa z tučniaka Pingu stane opatrovateľ, ktorý bude mať na starosti malého tučniačika. Ako si poradí s touto úlohou? To už zistíte, ak si pozriete dnešnú časť milo-zábavného príbehu o Pingu a jeho verných kamarátoch z Južného Pólu.

 

Čítať ďalej...

Pingu - Obchod s hračkami

Pingu - Obchod s hračkamiNeverili by ste, ale aj na ďalekom Južnom Póle majú obchod s hračkami. No a Pingu v ňom nesmie predsa chýbať! Čo všetko tam nájde a čo si odtiaľ odnesie, to si už pozrite v dnešnej časti rozprávky pre deti o tučniakovi Pingu a jeho kamarátoch.

 

Čítať ďalej...

Pingu - Nový skúter

Pingu - Nový skúterSnáď neexistuje lepšia možnosť, ako využiť zasnežený Južný Pól, než prevážanie sa na snežnom skútri. Svoje o tom vie aj tučniak Pingu, ktorý sa bude prevážať po kopcoch hore-dole. Ako sa k novému skútru dostal? A aké dobrodružstvo na ňom zažil? To už zistíte v dnešnej časti rozprávky o tučniakovi Pingu a jeho kamarátoch. Pozrite si rozprávku spolu s nami.

 

Čítať ďalej...

Pingu - Na rybačke

Pingu - Na rybačkeNa Južnom Póle je krásny deň a Pingu sa rozhodne využiť ho na rybačku. Vezme si so sebou všetky potrebné veci na lov a dobrodružstvo sa môže začať. Ak chcete vedieť, ako sa bude tučniačikovi Pingu dariť, pozrite si online rozprávku pre deti spolu s nami.

 

Čítať ďalej...

Pingu - Lietadielko

Pingu - LietadielkoV dnešnej časti Pingu objaví hračkárske lietadielko. Rozhodne sa ho podrobne preskúmať a ktovie, možno sa na ňom malý tučniačik aj prevezie. Ak ste zvedaví, čo dnes Pingu so svojimi kamarátmi vymyslí, pozrite si spolu s deťmi rozprávku online.

 

Čítať ďalej...

Pin It

Najnovšie detské rozprávky

Omaľovánky sú aj na Facebooku

Partnerské stránky

Dávame Vám do pozornosti tieto zaujímavé webové stránky:

www.nasedeticky.sk
Kreatívne aktivity pre deti.
www.lietanie.eu
Lacné letenky do Európy a celého sveta.
www.pietromedia.sk
Pietro Media, tvorba a správa web stránok
www.psychoweb.sk
Máte problém a potrebujete radu psychológa?
www.milanlahucky.sk
Profesionálny fotograf.

Chcete byť aj vy našim partnerom? Napíšte nám.

 

Odoberať novinky

Ak máte záujem dostávať najnovšie informácie o novinkách na našej stránke, prosím, prihláste sa k odberu newslettra.

Čo nájdete na Omaľovankách

Detské omaľovánky na vytlačenie zadarmo.

Aktuálne sú k dispozícii obľúbené Veľkonočné omaľovánky: veľkonočný zajac, vajce, kôš, kuriatko.

Online omaľovánky, ktoré môžete vyfarbiť priamo prehliadači.

Aktivity pre najmenšie deti, škôlkarov aj malých školákov.

Pracovné listy do školy pre školákov.

Online hry pre deti.

Články pre rodičov venované výchove detí.

A mnoho iných zaujímavých inšpirácií a nápadov, ktoré spríjemnia čas, ktorý trávite spoločne s deťmi.

Tip: Veľkonočné riekanky a vinšovačky